Noori, tegusaid inimesi on alati tore aidata. See aasta on CCCP Põgenemistoad toetanud enam kui 40 erinevat mittetulundusühinugt. Vahepeal pidime aga toetamisele piiri peale tõmbama, sest meieni jõudis vähemalt 2-3 sponsortaotlust päevas.

Õnneks pole toetamine alati ühepoolne. Sindi noortevolikogu oleme me toetanud viiel korra. Tulemus? Noortevolikogu liikmed otsisid välja ühe nõukogude aegse soomuki, mille käivitamiseks otsiti puuduolevaid varuosasid tervelt viis nädalat järjest. Soomuk oli igavesti pirakas, lärmakas ja ikka tõeline soomuk.

Kuna me noortele toetajateks olime, siis andsid noored meile võimaluse promoklipp soomuki seljas luua. Panime, endale juba traditsiooniks saanud, nõukogude mundrid selga ja suundusime Sindi poole. Kohale jõudes võtsime suured punalipud, peale CCCP Põgenemistoad kirjutatud, kätte ja hakkasime reklaamvõtetega pihta.

Soomuk sai hääled sisse „Sindi Lanka“ territooriumil, ning seal algas ka meie reis sihtpunkti. Liiklesime esialgu mööda vanu asfaltteid, kus teekate endale soomukijäljed mälestuseks peale sai. Kuna tegu oli eramaaga ja meil maaomaniku luba olemas oli, siis tegu õnneks vandalismiga ei olnud. Maa-ala oli aga piisavalt suur, et asfaltist jäi üksi väheks. Seisime uhkelt ja mehiselt sõitva soomuki ninal, ning enesekindlus aina kasvas. Seda hetkeni kuni tee otsa sai ja me uut teed looma hakkasime… 30-aastane puu, mis pidurdaks tavaliikluse jaoks mõeldud sõiduauto, kadus soomuki alla sama kiirelt kui meie enesekindlus asfalti lõppemisega. Nagu puust vähe oleks olnud, hakkas sügavaid auke soomuki ette ilmuma, nagu oleksimegi reaalsel sõjatandril ringi kihutamas. Õnneks keegi meist soomukilt maha ei kukkunud ega soomuki alla ei jäänud. Olime elusalt pärale jõudnud.

Sihtpunktiks oli Sindi väliujula ja –jõusaali avamise üritus. Kohal olid erinevad artistid, noortevolikogu liikmed, ajakirjanikud ja kohalikud inimesed. Ürituse raames loosisime välja ka 10 pääset Pärnu vanglasse. Üldjoontes võib ürituse edukaks tembeldada ja noortele tänulikud olla. Vahel kerkivad heategudest vinged sündmused, mis pikaks ajaks meelde jäävad. Üritusel üles filmitud klipiga saab lähemalt tutvuda SIIN.