KGB kongid on uskumatu koht. Me üllatame suisa iseennast, kui loovad meie tiimiliikmed suudavad olla. Seal ruumides jagub põnevust, pinget, emotsioone ohtrates kogustes. Aga sellega asi ei piirdu. KGB kongid on mitmes mõttes teistsugune põgenemistuba. Kui tavapäraselt tuleb põgenemiskogemuse saamiseks otsida endale sobilik põgenemistuba, siis meie püüame ebatavalised olla.

Taevaskojas toimus üks Erasmus+ toetuse abil korraldatud koolitus. Koolituse eestvedajaks oli NEA MTÜ. Kohale oli tulnud inimesi Itaaliast, Hispaaniast, Rumeeniast, Hungarist ja loomulikult Eestist. Koolituse eesmärk oli harida vabatahtlike, kes annavad endast parima maailmaprobleemide lahendamiseks. Aga probleemide lahendamine pole kunagi lihtne. Tihtipeale tekitab see palju pingeid. Kuidas pingetest lahti saada? Tuleb lõbutseda! Ja miski pole lõbusam kui põgenemistuba!

Kuigi CCCP Põgenemistubade seinad on õudutekitavad ja neid kaasa võtta ei saa, siis mõistatusi saame me transportida. Me laadisime auto täis šeife, lukke, mööblit. Me võtsime kõik enda nuputamisülesanded kaasa. Auto täis laetud, suundusime Taevaskoja poole.

Jõudsime kell pool kümme õhtul Taevaskotta. Pikk sõit seljataga, tervitasid meid supersõbralikud inimesed. Kuid kuna kell oli palju, asusime kohe asja kallale. Puhkekeskus, kus sündmus aset leidis, oli ühe leebelt öeldes õudsa, tühja, vana maja kõrval. Ehk siis tesisõnu, idaalne paik põgenemistoa jaoks.  Neli ja pool tundi toimetamist, kuniks kell 2 öösel tegime veel viimase to-do listi asjadest, mis vajavad veel ära tegemist. Hommikul kell 8 olime taas ärkvel, rahulik hommikusöök koos kohviga ja töö võis jätkuda. Kuue tunniga oli püsti pop-up põgenemistuba.

Tegime seekord erandi ja võtsime mängijad 6-liikmeliste gruppidena vastu. Asjale lisas mõnusalt vunki juurde fakt, et enamik inimesi ei olnud varem kuulnudki midagi põgenemistubadest. Rääkimata asjaolust, et maja ruumid olid tundmatuseni muutunud. Valgused olid sünged, heliefektid ehmatavad ja mõistatused põnevust tekitavad.

Keskmine põgenemise aeg jäi 45-55 minuti vahele. Kokku sai mängust rõõmu tunda 38 inimest. Kas nad jäid mänguga rahule? Peale enda asjade taas kokku pakkimist, küsisime seda neilt endilt. Vastused olid kohati positiivsemad kui muidu. Miks? Sest tänasel päeval oskab enamik eesltasi põgenemistubadelt midagi oodata. Aga kuna enamikel mängijatel tõesti eelnev kogemus puudus, siis rõõmu oli kordades rohkem. Teil on tulemas üritus, kus vabaaja tegevustest jääb puudu? Andke endast märku, sest me tõesti tahame Teie üritust lõbusamaks teha!

NB! NEA MTÜ tegemistel saab silma peal hoida nende facebook’i fännilehe vahendusel (link)