Meie legendaarne Moskvich on üks korralik pilgupüüdja. Kuigi autol on vanust ja ajalugu juba piisavalt, siis vaatamata sellele on ka autol lugusid, mida rääkida. Igaüks, kes on viimase aasta jooksul Pärnus käinud või on Pärnust pärit, on suure tõenäosusega meie lahedat promoautot kohanud. Kuna ta Endla teatri esises parklas pikka aega olnud on, on tal ka lugusid, mida teatri parkla kohta jagada.

Mitte kuigi kaua aega tagasi toimus Pärnus legendaarne Jüri Jaansoni kahe silla jooks. Iga aasta on ta toimunud ja soovime, et ta ka edaspidi toimuks. Tänavu, kui üritust korraldav meeskond jooksu jaoks ettevalmistusi tegi, avastati, et meie roheline pärl, vaatamata püüdlikule teavitustööle, et parkimine jooksu ajal pole sobilik, ei olnud paigalt liikunud. Püüdsime sõbralikult kokkuleppele saada, et meil auto võtmed töökoja käes, ning reede õhtul, peale tööpäeva neid enam sealt kätte ei saa. Meil parkimise eest makstud, neil linna käest saadud ürituse korraldamise luba. Võta nüüd näpust, kellel õigust rohkem on. Vaatamata sellele, meie promoauto pärast ilmselgelt jooksu ära ei jäeta. Niisiis kutsuti autole treiler järgi ja viidi tasulisse parklasse.

Töökas nädalavahetus seljatatud, läksime tasulisse parklasse oma maanteehai järele. Selleks, et seda teha, tuli allkirjastada erinevaid vorme, kus toimunu kohta info. Et välistada probleemide teket, oli paberitel kirjas ka inventar asjadest, mis autos olemas olid. Tuli välja, et Moskvichi oli vahepeal sisse murtud. Õnneks rool ja muud uhked lisad, mis autol on, olid oma koha peal. Kuid, mis oli tõsine üllatus, oli inventari jätk. Kes see kallis inimene oma seljakotist ilma jäänud oli, ning kuidas see autosse sattud? Kas ilm oli palav, ning garderoobi polnud läheduses, et autost sulejope leidsime või oli naisterahva jope romantilistel põhjustel tagaistmel? Ning mismoodi satub lapse turvahäll Moskvichi???

Koolilapsed on aegajalt tormakat ja eks neil ikka kaob asju. Kuidas koolikott autosse sai ei tea. Arvestades, et Weekendil võib nii mõnigi jope kaduma minna, siis leiab veel mõistvat suhtumist, aga kuidas jope rohelisse pärlisse sattus, ei tea. Aga lapse turvahäll? Kuidas on võimalik selline asi ära kaotada? Loodame, et laps on ikka alles! Selleks, et enda maist vara tagasi saada, võite julgelt ühendust võtta. Me kuulaksime täitsa huviga, kuidas asjad autosse sattusid.

Ning selleks, et meie niigi stressis ja palju läbi elanud luksusauto natukene vahelduseks positiivseid kogemusi saaks, otsustasime käima panna kampaania. Leia üles Moskvich(ta ei ole enam Endla teatri ees), tee selle kõrval üks selfie, ning postita see Instagrami #põgenemismosse. Enim laike saanud pildi autor teenib 100€ CCCP Põgenemistubade krediiti. Kampaania kestab kuni 31.10.17 #ÄraUnustaAsjuMossesse #ÄraMurraTeisteAutosseSisse