„Uksest sisenedes loovutame enda isiklikud asjad. Ilma telefoni, võtmete ja muu maise varata peame me allkirjastama paberi, mille alusel jääb toimuma hakkav meie isiklikuks vastutuseks. Meile räägitakse lühidalt majareeglitest, ning seotakse silmad. Ilma nägemisvõimeta kõlavad käerauad kuidagi eriti kõhedalt. Külm metall kinnitatakse mu käevarre külge, ning kostuma jääb vaid kaasvõitlejate ärevus, kui ka nende käsi rauda pannakse. Rivistatuna, liigume mööda pikka koridori, kus valgus iga sammu järel kaob, ning asendub pimedusega. Ärevus kasvab. Külalislahked, kuid kohati sadistina tunduvad ürituse eestvedajad mõistagi aitavad ärevuse kasvule kaasa. Peale mõningaid lisanüansse sulgub uks pauguga… vaikus.“

Nõnda võib teha sissejuhatuse, kuidas algab mäng Hukkamiskambris, kus seltskonnast ühele õnnelikule langeb saatuslik otsus, minna elektritooli. Rikkumata mängu ilu ja salapära, jääme reegli juurde: „Mis juhtus põgenemistoas, jääb põgenemistuppa“. Saame vaid nii palju öelda, et emotsioon, millega põgenemistoast väljutakse, on alati meeliülendav.

Meil on nii Tallinnas, kui Pärnus erinevad võimalused sünnipäeva laua katmiseks. Emotsioonid, mis meie juures sünnipäeva laudade taga tekivad, on alati ärevad. Kui tavapärase söögilaua taga on pidu, vestlus ja inimeste sagimine, siis põgenemistoas on lisaks eelnevale ka palju vaikseid pause. Iga kord kui käivitub mõni eriefekt põgenemistoas, on kosta mängijate karjeid või rõõmsaid emotsioone. Sünnipäevalised hakkavad seejärel kordamööda pakkumisi tegema, mis parasjagu põgenejatel juhtuda võis. Ning tavapäraselt, peale igat pakkumist, tõuseb ärevus, sest kui esimesed on pääsenud, saabub sööjate kord põgenema minna. Kohati jätab söömine viimse söömaaja mulje.

Veel topelt lahedaks teeb sünnipäevad see, kuidas mängijad meie näitemänguga alati kaasa tulevad. Kui esimesed on põgenemistoast väljunud, siis järgmistele põgenejatele räägitakse kõikvõimalikke kummituslugusid, et ärevust tõsta. Ning selleks hetkeks on huvi söögilaua vastu tavaliselt lääge. Palju põnevam on jälgida kaameratest, kuidas järgmised põgenejad väljapääsu otsivad. Mõistagi on sellel hetkel palju kommenteerimist stiilis: „Kuidas nad aru ei saa, mis nad tegema peavad, see oli ju nii loogiline“.

Lõppkokkuvõtteks on alati pidulised üritustega ülimalt rahul. Olgu siis tegu firmapeo, sünnipäeva või muu tähtpäevaga. Me püüame tähtpäevade puhul ka võimalikult paindlikud olla, mis tähendab seda, et peolaua katmise eest me lisatasu ei küsi. Ning kui on soovi, siis erinevatelt catering ettevõtetelt saame peo jaoks ka pakkumisi võtta. Selleks, et oleks laud mida katta, on meil näiteks Tallinnas eraldi konverentsiruum, kus on võimalik lauajalgpalli, lauamänge ja muud huvitavat mängida. Pärnu vanglas on tavapäraseks kujunenud püstijala puhvet, kus söömise/joomise vältel saab uudistada kaameratest, kuidas põgenejatel läheb, ning kui on pikema peo vastu huvi, on võimalik ka eraldi ruum rentida. Pärnus, Papiniidus, on meil samuti lauakatmise võimalus, kus vajadusel saame kuni 30 inimest vastu võtta.  Selleks, et sünnipäevast meeldejääv üritus teha, võta meiega ühendust, ning anna peo soovist teada. Leiama alati võimaluse laheda ürituse korraldamiseks. VÕTA ÜHENDUST