Pärnu vanglas on rohkem kui 5500 ruutmeetrit pinda. Leebelt öeldes ei ole see pind just kõige positiivsemat energiat täis arvestades kompleksi ajalugu ja seda mis inimesed sealt läbi on käinud. Nagu iga projekti algul, saime me tublisti kukalt kratsida, arusaamata kus otsast algust teha. Kuna meil on suurepärane meeskond, siis nagu alati, suutsime ka seekord kiirelt lahendused välja mõelda.

Niisiis, panime paika idee, milline peaks olema üks Skandinaavia kõige ägedam, suurem ja lahedam põgenemistubade kompleks. Plaan paigas, hakkasime ehituse ja koristusega pihta. Kõlab lihtsalt? Lihtsus oli viimane asi mida me seal tunda saime.

Üks vangla kongidest, mis muide näeb uskumatult kõhe välja, tekitas palju küsimärke. Seistes kongi ees, koridori peal oli kõik korras. Astudes kongi uksepakule, avastasime, et hingeõhk hakkas aurama, nagu külmal talvel ikka. Seda selle pisiasjaga, et hingeõhk auras vähemalt meetri kaugusele. Astudes meeter edasi, lõpetas hingeõhk auramise. Kindlasti on sellele mõni loogiline seletus nagu tuuletõmme vms. Aga uskumatult raske on sellises vanglas loogilist mõtlemist säilitada.

Niipea kui väljas läks pimedaks, nii umbes viie aeg päeval, oli väljakannatamatu olla üksinda mõnes kongis, et mängu üles ehitada. Iga peegeldus jättis mulje, et keegi on sinuga kongis. Ja teadmine, millised inimesed seal kongides on olnud, ei tekitanud just kõige rohkem enesekindlust.

Leidsime mõningate vangide nimesid ja tegime internetis nende kohta taustauuringut. Avastasime, et endiste Pärnu Vangla vangide seas on inimesi, kes on lõpetanud Venemaal, surnuna, vägistatuna miilitsa poolt, kasutades abivahendiks šampusepudelit. Seal on karistust kandnud inimesed, kes vabadusse pääsedes on esimese asjana inimeste pussitamisega aega sisustanud. Lühidalt, nende seinte ja müüride vahel on olnud inimesi, kes on jätnud kõheda armi nendele hoonetele pikaks ajaks.

Igaljuhul, astusime hirmudele vastu ja tegime, mida tegema pidime. Esimese katsetuse testmängu näol tegime 20-liikmelise grupiga. Kuigi meie enda meeskond oli pidevalt paranoiline ehitamise käigus, siis need 20 inimest elasid mängu läbi nagu elu tipphetke.

Testmängu näol avastasime veel viimaseid murekohtasid, mida prandada. Likvideerisime kiirelt murekohad ja võtsime vastu enda esimesed kliendid. Üks 25-liikmeline grupp alustas Pärnu kesklinnast liikumist vangla suunas. Tegu oli sünnipäevaga. Selleks, et tähtpäev teemakohane oleks, lukustati kõik inimesed kettide külge. Aheldatud sünnipäevakülalisi sikutas eesotsas sünnipäevalaps ise. Kesklinnast vanglasse kohale jõudes, sulgusid vangla väravad külaliste seljataga. Mäng võis alata.

Valvurite ülikondades mehed võtsid külalised lahkelt kuid halastamatult vastu. Kiirelt lukustati esimesed inimesed kongidesse. Kolme tunnine meelelahutus möödus justkui minutite vältel. Kui sünnipäevalised ei oleks enda aega nii hoolikalt ette planeerinud, oleks üritus veel pikemakski kujunenud. Selleks, et Teilgi oleks võimalus vanglast põgenemisest osa saada, on võimalik praegu soetada kinkekaarte ja pääsmeid soodushinnaga. Nii toetate meie tegemisi Pärnu Vanglas, nii, et saaksime pakkuda Teile parimat. Peatselt avaldame ka ürituste toimumise kuupäevad.