Saime kätte Tallinna vanalinnas pommivarjendi, avasime Pärnu vanglas Põhjamaade suurima põgenemistubade kompleksi, korraldasime vanglas avatud uste päeva ja Vanglafesti, tegime Pärnus kolmanda asukoha uksed lahti, alustasime suurepärast koostööd Päästeametiga. Need on vaid üksikud näited 2017 aasta tegemistest.

Kuigi aasta alguses oli vangla juba avatud, siis „tehniliste lahendustega“ hakkasime me alles tutvuma. Kalev AS koos Põltsamaa Felixiga pani kokku enam kui 50 pealise seltskonna kellega vanglasse tulla. Päev pidi alguse saama kell 9.00 hommikul. Tund aega enne üritust, läksime me vanglasse kohale, et veel viimased ettevalmistused enne üritust teha. Kuigi vanglasse me sisse pääsesime, siis välja me enam ei saanud. Väravad olid suurest külmast ühtäkki kinni külmunud. Paanikas hakkasime me üle kogu territooriumi jooksma, et olukorrale lahendust leida. Me olime meeleheitest juba nii kaugel, et olime redeliga müüri ääres ja tahtsime üle müüri hüpata. „MISMÕTTES?! Me oleme ise vangi jäänud, meil on 50 inimest ukse taga, me ei saa välja ja keegi ei saa sisse?!“  – mõtlesime juba relakaga trelle ja aknaid eemaldada. Viimasel minutil jõudis SOS olukorras värava tootja tehniline tugi kohale, ning täpselt kell 9.00 saime me väravad lahti. Rohkem seda korrata ei taha 😀

Aga elus on ikka nii, et inimene pole kunagi millegagi rahul ja alati tahab rohkemat. Peale eelmainitud olukorra lahendamist tundsime, et tahame järgmist väljakutset. Ning enne kui jõudsime seda otsima hakata, jõudis väljakutse ise meieni. Saime kõne Coca-cola käest. Coca-colal olid inimesed enam kui seitsmest erinevast riigist Pärnusse koondumas, et koolitusest osa saada. Nõnda pandi kokku 84-liikmeline seltskond kellega koos vanglast põgenemist proovida. Meie jaoks tavapärasel üritusel võttis osa KUNI 24 inimest. Kalev AS ja Põltsamaa Felixi seltskond oli tavapärasest 2X suurem. Aga 84 inimest? Seda on pea 4X rohkem. Ürituse jaoks oli meil aega 2 nädalat, et teha ettevalmistusi. Iga viimne kui ruutmeeter sai täidetud mängu jaoks mõeldud mõistatustega. Iga öö me magasime nagu beebid – nuttes ja alla lastes. Iga päev sai ärkamisest magamiseni tööd teha, et 84 inimest saaks päriselt vägeva ürituse. Ja oi kui vägev see oli. Coca-cola kiitis meid taevani. Ning kuigi skeptiline inimene mõtleks, et tühipaljas kiitus on ehk pealiskaudne ja ei peegelda tegelikkust, siis Coca-colale kiitmisest jäi väheks. 2 nädalat peale edukat üritust oli Coca-cola tagasi 42 – liikmelise seltskonnaga, et veel üks üritus teha.

„Mis edasi?“ oli meie küsimus. Meil on Põhjamaade suurim põgenemistubade kompleks, me teame kuidas inimestele meelelahutust pakkuda ja olemine elavaks teha. Me saame hakkama ebaloomulikult suurte gruppidega. Mis edasi? Prooviks 84 inimese asemel 800 inimest vanglasse mahutada? Kõlab nagu plaan! #Vanglafest

Augusti alguses saime tuttavaks üliägedate noortega. Tegu oli peokorraldajatega kellega arutasime mõtet koostööd teha, et korralada vanglas festival. Seedisime veidi aega mõtet, ning tundus väärt mõte olevat. Umbes 15. August hakkasime korraldamisega pihta. Me pole kindlad, kas kuu aega festivali korraldamiseks planeerida, defineerib meid kui hulljulgeid või kui rumalaid enesehävitajaid, aga täpselt nii vähese ajaga me ettevalmistused tegimegi. Taaskord oli periood kus ärkamisest kuni jala pealt magama jäämiseni sai tööd tehtud. Sest lisaks festivalile oli vaja ka põgenemistubade igapäeva toimetustega tegeleda. Personal, sponsorid, vahendid, linnavalitsuse/päästeameti load, turundus – kõik sai tehtud 30 päevaga. Tulemus? Suurepärane pidu mida külastas suurusjärgus 600-800 inimest.

2017 oli vägev aasta. Aga mida 2018ga peale hakata? Loomulikult on meil plaan veel üks festival korraldada. Aga enne… meil on enam kui 300 ruutmeetrine pommivarjend Tallinna vanalinnas, kuhu on tulemas 5 põgenemistuba. Meil on Pärnusse lisaks värskelt avatud Meditsiinilisele eksperimendile veel 2 tuba tulemas. Üks neist hakkab kandma Päästeameti nime. Mis see tähendab? See tähendab, et tulemas on põgenemistuba, kus mitte ei pea ainult tavapäraseid ülesandeid täitma, vaid tuleb järgida Päästeameti korraldusi ja juhiseid. Nii tagame meie külastajate teadlikkuse, mida teha päriselt olukorras kus on tulekahju ja sinu ülesanne on ellu jääda. Ja see tuba on kohe-kohe valmimas. Seega, hoidke silm peal meie tegemistel, sest uut ja põnevat on juurde tulemas. Seniks põgenemiseni!